Jedinečný zážitek z CSM Žďár 2012

Ahoj všichni! Chtěla jsem se s vámi podělit o pocit z CSM. Bylo to moje první setkání mládeže a náramně jsem si to užila. Samozřejmě díly signálům;) a jedné určité osobě. Díky všem, kdo jste přijeli na toto úžasné setkání s Ježíšem. Jak on sám říká: „Kde jsou v mém jménu shromážděni dva nebo tři lidé, tam jsem já uprostřed nich.“ A nás tam bylo skoro 6 000 a v sobotu skoro 10 000! Jsem moc ráda, že jsem tam s vámi se všemi mohla být. Díly za to!

Hned v úterý ve vlaku jsem se seznámila se čtyřmi novými lidmi: Libuškou, Terkou, Pepou a bratrem Norbertem OPraem. Byla to velmi zábavná cesta. Ve středu dopoledne jsem byla na ranní modlitbě a mši svaté. Po výtečném obědě jsme já a Pepa (zatím jenom jako kamarádi) vyrazili do stanu signálů na schůzku dobrovolníků. Zapsali jsme se s Pepou na skoro celý čtvrtek, kromě oběda, mše svaté a večerního programu. Byl to nejkrásnější den z celého setkání. Po večeři jsme byli ještě chvilku u signálů a pak jsme si šli poslechnout, jestli už se našel Karel a co dělá rodinka Žďárských. Během poutavého vyprávění rodičů bl. Chiary Luce Badano začalo trošku poprchávat a jelikož jsme ani jeden neměli deštník a nevěděli jsme, co dalšího máme očekávat, šli jsme se radši schovat do stanu signálů a pak rovnou do školy.

Během středy se nás několik lidí zeptalo, jestli spolu já a Pepa chodíme. Tehdy jsme ještě nechodili, ale po cestě do školy mi Pepa oznámil, že by ani nebyl proti tomu, kdybychom spolu chodili. A tak než začala naše večerní modlitba ve škole, byli jsme jeden z dalších mladých zamilovaných párů, trávících pár dnů s Ježíšem:-).
Na to, že v sobotu byla Pouť rodin, tak byl ve stanu signálů celkem klid. Nakonec jsme z toho týdenního ponocování už byli, tak unavení, že jsme šli do školy už kolem půl deváté. Byla to výhoda, že jsme měli čas na očistu těla a nakonec jsme si zahráli s holkama z ubytovací skupinky na kytaru pár písniček ze zpěvníku.

V neděli ráno jsem si sbalila krosnu a po chutné snídani jsme s Pepou vyrazili na ranní modlitbu a závěrečnou mši svatou. Odjížděli jsme půl čtvrté a do Plzně jsme dorazili v 19:48. Na nádraží na mě čekala uplakaná maminka, a tak jsem se musela rozloučit s Pepou i se všemi ostatními přáteli a vydala jsem se domů, vstříc opět každodenní rutině.
Pán Bůh zaplať za tohle nádherné setkání. Všem moc děkuju. Hlavně teamu signály.cz a Pepovi. Díky!

+ Janča Bártlová, nadšená účastnice CSM Žďár nad Sázavou 2012

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář