Několik impulzů z CSM pro každého

Byl jsem tam a bylo to skvělé! Nemyslím si, že je třeba popisovat, jak probíhal každý den, koho přesně jsem potkal a co jsem jedl. Zkrátím to na hlavní body, jimiž mě Žďár nadchnul a nakopnul pro další život.

Buďte svatí!
Nebojte se toho. Jste mladí, jděte do klášterů, jděte do manželství. Držte se víry, desatera, katechismu a budete žít plodný život. Porovnejte život svatých s vaším životem. Jestli chcete více radosti ve svém konkrétním životě, přestaňte hřešit a makejte na sobě. Máte málo času, tak dělejte něco! Pro Krista přeci:-).

Kristus čeká na nás
Shrnuto. Jen já jsem hloupej a slepej, když neřeknu Ježíši: „Zde jsem!“ abych žil život, který ty povedeš. Ne naopak, že já prosím o blbosti a nesmysly a ani se nezeptám, jaká je Boží vůle (která je samozřejmě nejlepší, takže jsem hlupák, pokud se na ni neptám a nezjišťuji, co ode mě Bůh žádá).

Číst Bibli
Kdekoliv, jakkoliv, s kýmkoliv. Ale důležité je číst! Nejde nečíst a žít životem víry. Prostě nejde – tečka.

Život víry jako manželství
Nevím už, kdo řekl: „Představte si svůj život víry jako manželství.“ V manželství se jeden věnuje druhému, budují společně, bydlí společně, sdílejí prakticky vše. A jak jsem na tom já s Bohem? Co dělá Bůh pro mě a co já pro Boha? Kolik času s ním trávím, jak vypadá náš život z mé strany? Myslím, že tohle hodně pomůže v běžném životě:-).

S písničkou je hej!
Nadchla mě hymna (ke stažení na signálech), která mě asi hned tak nepustí (díky prožité atmosféře a zážitkům s ní), její text je bomba.

Kromě nově navázaných přátelství jsou tohle pro mě hlavní plody Žďáru a děkuju za to, že jsem mohl být mezi svými:-). Bohu díky!

Václav Šimkanin

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář