Prázdninová duchovní obnova „S trojicí o Trojici!“

Požehnání, zklidnění i ponaučení hledali účastníci Prázdninové duchovní obnovy konané o prodlouženém víkendu na konci srpna na plzeňském DCM. Přestože právě bouřlivě probíhal PilsnerFest, moderní zázemí diecézního centra mládeže poskytlo útulný a tichý úkryt od okolního světa a každodenních starostí. Tyto příhodné podmínky pro ztišení a modlitbu podpořilo i doporučené silentium.

Duchovní obnovu soustředěnou na ikonu Svaté Trojice pod vedením tří veselých plzeňských františkánů si nenechalo ujít jedenáct mladých věřících, kteří nepřijeli jen z Plzně a okolí, ale dokonce až z Brna.

Setkání začalo v pátek společnou večeří. Následovala večerní modlitba a celonoční adorace před Nejsvětější svátostí, která pak byla vystavena v malé kapli po celý víkend. V sobotu a neděli jsme my účastníci pozorně vyslechli nejen výklad o symbolech na namalované ikoně – atributech Svatých osob – domu Boha Otce, stromu Pána Ježíše a skále naší víry Ducha Svatého, ale i poutavé přednášky o jednotlivých Osobách. Pro další inspiraci a prohlubování vztahu s Bohem jsme obdrželi modlitby a odkazy na četbu v Písmě.
Obohaceni nejen o vzpomínky na krásné zpívané chvály, ale hlavně o osobní setkání s Bohem jsme byli po nedělní bohoslužbě s požehnáním vysláni zpátky domů. Do vínku nám bylo přidáno i nové životní motto: „Cílem křesťanského života je získat Ducha Svatého.“.

Všichni účastníci chválili letošní obnovu v superlativech. I já jsem byla nadšená. Z vlastní zkušenosti jsem ocenila hlavně zcela originální přístup františkánů, neboť se nesnažili do nás nahustit co nejvíce informací a citových vjemů, jak tomu bývá na megalomanských setkání mládeže, ale kladli důraz na naši osobní poctivost a skrytou touhu „odpracovat si to“ sám. To abychom z vlastní iniciativy (ne pod vlivem náhlých, ale krátkodobých pocitů) neustále hledali Boha na všech svých cestách.

Prázdninová duchovní obnova byla prostě NEZAPOMENUTELNÁ.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář