Ve Žďáru a po Žďáru aneb zpráva z po-žďárského setkání

Ve dnech 14. – 18. 8. 2012 jsem se zúčastnil celostátního setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou. Vypravil jsem se tam s diecézním centrem mládeže Plzeň. Na setkání byl připraven zajímavý a velmi bohatý program. Kromě duchovního programu zde byly i přednášky, koncerty, hry atd., kde si každý účastník mohl vybrat to, co ho zajímá. Mne zaujala např. přednáška Kateřiny Lachmanové – Lenost jako parazit, nebo přednáška Marka Orko Váchy – Zvláštní znamení touha.

Celé setkání mělo pro mne velký duchovní přínos a bylo i velkým povzbuzením ve víře. Nejvíce mne však oslovilo vyprávění rodičů blahoslavené Chiary a svědectví některých účastníků. Toto setkání se pro mne stalo místem setkání s Bohem i se spoustou přátel.

Po šesti týdnech proběhlo na DCM v Plzni poŽďárské setkání účastníků z Plzeňské diecéze. Prohlédli jsme si premiérové DVD s filmem o přípravách a průběhu setkání, které do té doby před námi ještě nikdo jiný neviděl! Také došlo k promítání fotek a byla možnost podělit se s druhými o své postřehy a zkušenosti.

V pátek dopoledne jsme ještě navštívili nově otevřené muzeum Církevního umění plzeňské diecéze, kde bylo mnoho cenných a zajímavých památek, které stojí za zhlédnutí.

Co říci závěrem? Žďárské i poŽďárské setkání se vydařilo. Tak zas někdy na viděnou!

Jindřich Chvojka

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář