Zbrusunoví animátoři – odstartováno!

Začal nový školní rok a 19. října se na DCM sešlo několik mladých, aby se začalo učit novým věcem. Nikoliv ale předmětům, jako je matematika nebo český jazyk, ale tomu, jak vést malé děti nebo mládež. Páteční večer byla společná večeře, kde jsme se seznámili s ostatními a i s prostorami DCM a kláštera, součástí exkurze byla ukázka hry na varhany, kterou jsme si mohli i vyzkoušet, ale nikdo se do toho moc neměl, ale nakonec se jeden dobrovolník našel. Na večerním programu bylo i osobní setkání s plzeňským biskupem Františkem Radkovským. Postupně jsme se představovali a povídali si o svém dni, jak jsme ho prožili. Asi takovým hlavním tématem se stala „věta doplňková“, ze které psalo několik lidí ve škole test, a tak několikrát zaznělo, zda byla úspěšně nalezena nebo ne. Večer nás Elva uvedl do kurzu povídáním o tom, kdo je to vlastně animátor.

Sobota začala modlitbou a pak byl den plný zajímavých přednášek, hlavně o tom, kdo je animátor, jakou může mít autoritu, jak založit společenství a jak ho udržovat zdravé. Nechyběly ani aktivity, jako když jsme chodili se zavázanýma očima a spoléhali se jen na toho, kdo šel před námi a vedl nás. Hodně zajímavé bylo, když jsme takhle měli jet v autě. Večer nás ještě čekala přednáška o Trojici. Poté následovala volná zábava, během které bylo hodně populární kreslit na papír všemožné blbosti, které nás napadly a nebo stavění věží z podložek pod hrnečky. Pro příště nám (ne)doporučuji dát do rukou fixy a papír, abychom se zabavili. Jinak to skončí výtvorem, co sotva dává smysl.

V neděli ráno jsme měli mši v kapli DCM a poté následovala přednáška od hosta, Míši Zemenové, na téma Metodika spolča. Nakonec proběhl závěrečný oběd a úklid. Tak snad z naší skvělé party vychovají nové a dobré animátory.

 

Helča Budilová

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář