Pouť důvěry v Římě 2012

Ve dnech 28. 12. 2012 – 2. 1. 2013 jsem se zúčastnil Poutě důvěry na zemi v Římě. Toto setkání pořádá každý rok komunita Taizé. Setkávají se zde mladí lidé z různých zemí i různých náboženství. Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách nebo tělocvičnách a školách. Hlavní program zde tvoří společné modlitby formou písní z Taizé.

Dopoledním programem jsou menší skupinky ve farnostech, zastoupené lidmi jiných národností, kde probíhají diskuze a sdílení na určitá témata. Po odpolední modlitbě začínají jednotlivé semináře s různými tématy. Zde si každý může vybrat téma, které ho nejvíce zajímá. Večer nastává společná modlitba s promluvou bratra Aloise. Letošní rok modlitby probíhaly v římských bazilikách a jedna z modliteb byla se Svatým otcem Benediktem XVI. ve Vatikánu.

Tato setkání jsou pro mne vždy velkým duchovním přínosem a povzbuzením ve víře, protože vidím velké množství mladých nadšených věřících lidí. Jsem rád, že jsem se pouti důvěry mohl zúčastnit i letos a velice ji doporučuji každému, kdo o své účasti uvažuje.

 Jindra Chvojka

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář