Ohlédnutí – Dobrořeč duše má Hospodinu…

Jak často tato slova slyšíme, ale dát je najevo, nemusí být pro každého snadné.

Jedním ze skvělých způsobů je hudba, a proto jsme se v sobotu 9. března na DCM věnovali právě hudbě – a to hlavně té rytmické v liturgii. Dopoledne měl hlavní slovo muzikant a dirigent z Divadla J. K. Tyla Honza Rezek. Nejdřív nám řekl něco o tom, jak se do Čech tato hudba vůbec dostala, a postupně jsme se dostali až k zásadám při nacvičování písní, radám a doporučením k vedení sboru, rozdělení nástrojů… prostě k tomu, jak se to dělá, aby se náš výtvor mohl nazývat hudbou. Tato část byla – jak jistě uznáte – celkem náročná, takže než jsme se pustili dál, poobědvali jsme společně jednu specialitu z kuchyně Petra Blažka.

Po obědě nastoupil P. Petr Mecl – muzikant jak se sluší a patří. Ten nás uvedl do tajů liturgie a úlohy hudby v ní. A jelikož jsme se sešli samí muzikanti, nesměla na závěr chybět ani praktická zkouška toho, co jsme se naučili. Tedy spíše snaha zkusit si to, co jsme se naučili. Pod taktovkou Honzy jsme si zahráli a zazpívali (bohužel jen) dvě písničky.

Přestože jsme se sešli v poněkud komornějším počtu, není důvod si myslet, že se setkání nepovedlo. Ba právě naopak. Celý den byl velice inspirativní a věřím, že se brzy opět sejdeme a budeme tyto spíše teoretické znalosti zkoušet prakticky. Děkujeme DCM, že tento den zorganizovali, a Honzovi a Petrovi, že přijeli a věnovali nám svůj čas. Těšíme se na další muzicírování 🙂

Anča a Maruška Císlerovy

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář