Setkání s biskupem interdiecézním pohledem

 

Tak je to za námi – je neděle 24. března a my sedíme ve vlaku směr Praha a potom hurá do Brna. A odkud to jedeme? No přece z Plzně, kde se včera konalo diecézní setkání mládeže s otcem biskupem Františkem. Byli jsme tam jako zástupci komunitního webu pro mladé křesťany signály.cz a moc se nám tam líbilo.

 

Kromě napodobeniny křížku z doby Cyrila a Metoděje, který všichni účastníci dostali jako dárek a malou vzpomínku na setkání, si z něj odnášíme i krásný pocit z povedené akce, která byla prostoupena rodinnou atmosférou a Boží přítomností. K výborné atmosféře přispěla přítomnost otce biskupa po celou dobu setkání, beseda s hercem a režisérem Jiřím Strachem a také módní přehlídka, ve které místní řeholníci a řeholnice předvedli originální modely a sklidili zasloužený aplaus publika. Připomněli jsme si také blížící se 20. výročí založení Plzeňské diecéze.

 

Nechyběla ani hudební složka setkání. Součástí programu byly i zpívané a hrané chvály a koncert Prague Cello Quartet. Celý program vyvrcholil společnou mší svatou, při níž se hudebního doprovodu ujala místní kapela Quo vadis.

 

Jsme moc rádi, že jsme se této akce mohli zúčastnit a doufáme, že jsme na ní nebyli naposledy. Co třeba zase za rok? 🙂

 

Kristýna a Honza

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář