Mládež se setkala s oběma biskupy

V sobotu 19. března jsme se sešli v Plzni, abychom oslavili Světový den mládeže. Tentokrát nejen s jedním, ale přímo se dvěma našimi biskupy – tedy biskupem Františkem a budoucím biskupem Tomášem. Den začal chválami, po kterých měla velmi zajímavou přednášku o eutanazii paní doktorka Marie Svatošová, zakladatelka hospicového hnutí v ČR. Tématem celé přednášky a nádherným svědectvím na konci zdůraznila, jak důležité je, abychom byli milosrdnými, a jak krásné je, třeba „jen“ zprostředkovaně, poznávat, jak milosrdný je k nám Bůh, když mu to dovolíme.

Herci z Hradce Králové přijeli, aby nám zahráli divadelní hru Oskar a růžová paní, sepsanou podle stejnojmenné knihy. Velice citlivě vyprávěný příběh malého chlapce nemocného leukemií a jeho ošetřovatelky, která ho jemně přivádí k Bohu, mne zaujal svým humorným pojetím a zároveň hloubkou v rozhovorech o životě a smrti, které spolu obě postavy vedou.

Stejně jako v loňském roce jsme si také mohli vybrat z nabídky mnoha zajímavých workshopů, kdy každý z nich různým způsobem mluvil o milosrdenství. Odpoledne se většina rozloučila společnou mší svatou s ratolestmi. Na konci mše každý dostal požehnání od jednoho ze tří misionářů milosrdenství, kteří byli celý den s námi. Po setkání se konala noční pouť do Plas, které se účastnilo několik zájemců.

Jsem ráda, že na setkání dorazilo mnoho nových tváří. Mám radost z toho, že se tak můžeme všichni scházet nejen s mladými z naší diecéze, vzájemně se poznávat, bavit se a hledat spolu Boha.

 Štěpánka

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář