S biskupem Holubem jsme si zaletěli do Německa

V říjnu se mládež plzeňské diecéze již tradičně vydala na pouť do Německa. Vyjížděli jsme v pátek odpoledne, cestou jsme se pomodlili, seznámili a dívali se na film.

            V Bambergu jsme se zjevili po 20. hodině. Odložili jsme si věci a šlo se do města na prohlídku, která měla speciální program. Byli jsme rozděleni do čtyř skupin – každá dostala mapu s vykreslením kudy jít. Museli jsme obejít čtyři stanoviště, na kterých jsme měli odpovědět otázky, jež se týkaly především Bambergu. Po prohlídce jsme se vrátili na místo ubytování. Šli jsme se pomodlit, vyčůrat a spát.

            Ráno jsme se společně nasnídali a pomodlili ranní chvály v kostele. Poté následovala další prohlídka města, tentokrát společná. Po obědě jsme se vydali do Regensburgu. Přijeli jsme trochu se zpožděním, jelikož jsme měli po cestě neplánovanou zastávku u Walhally. Krátce po tom co odbilo 17 hodin, jsme dojeli na určené místo, kde nás čekal otec biskup se svým sekretářem. Měli jsme mši a večeři, u níž jsme kladli otázky biskupu Tomášovi. Potom jsme jeli na prohlídku katedrály sv. Petra. Uvítal nás tamější biskup Rudolf, který nás také provedl. Povedla se nám i krátká prohlídka města. Pak už jsme šli spát.

            Ráno jsme se společně napapkali a šli jsme si užívat regensburského vzduchu. Někteří z nás poprvé uviděli řeku Dunaj, ve které si někdo z nás chtěl zaplavat. Šli jsme na německou nedělní mši. Zúčastnili jsme se dokonce i varhanního koncertu, jenž byl ukázkový pro meditaci. Po 15. hodině jsme vyjeli do Čech.

            Z této pouti jsem si přinesla spoustu zážitků a krásných prožitých okamžiků, strávených ve společenství mládeže naší diecéze. Nikomu (ani mně) se z Německa nechtělo. Ale nakonec jsme byli všichni rádi, že zavítáme zpět do svých postelí. Pouť byla krásná a obohacená radostí a dobrou náladou.

 Týna

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář