Ohlédnutí za Diecézní poutí

Vážení a milí, rád bych pár větami shrnul Diecézní pouť do kláštera Teplá, která se konala 15. 9. 2018 (14. – 16. 9. pro mládež). Na tuto pouť jsme přijeli z různých koutů plzeňského a karlovarského kraje, abychom se mohli navzájem obohatit přítomností svojí a hlavně přítomností Ježíšovou.

Páteční večer začal večerem chval pro mládež a v sobotu se k nám přidaly naše rodiny, blízcí a přátelé. Sobotní program byl plný společných akcí určený mladým lidem, aby se dali tím správným směrem a rozhodli se pro svou životní cestu. Dobrým příkladem je seminář o rozlišování, který vedl oblát P. Vlastimil Kadlec. Jedním z podtextů akcí pro mládež bylo také načerpat dobrou energii, kterou nám Ježíš nabízí, abychom z ní mohli dále rozdávat, žít a měli stále větší důvod se pro Něho rozhodovat.

Pouť byla zakončena slavením eucharistie, kde nás navštívil biskup řezenský, oslavil s námi 25. výročí založení Plzeňské diecéze a společně s biskupem Tomášem a emeritním biskupem Františkem požehnali členům pastoračních rad farností.

Pro mládež program pokračoval sportovními aktivitami a dílnou, ze které jsme si mohli odnést na památku vlastnoručně vyzdobenou tašku nebo vak na záda. Po večeři následovala filmová kulturní vložka a po ní večer chval doprovázený hudební skupinou LightHouse, která dodávala oběma večerům nádhernou atmosféru.

V neděli jsme se účastnili mše svaté spolu s místními věřícími a potom jsme se vydali každý svou vlastní cestou, abychom mohli přinášet Světlo tam, kam patříme.

Děkuji Vám, biskupům, kněžím, duchovním, rodinám, blízkým a přátelům, že jste přijeli a že spolu můžeme tvořit společenství vedené Vítězem. Budu rád, když se s Vámi budu zase moci setkat na dalších akcích a za rok na další Diecézní pouti v Teplé.

Tomáš Hák

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bulletin, Home. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář