Tři otázky pro Verču Svojanovskou

Novou tvář plzeňského DCM Veroniku Svojanovskou už jistě velká část diecézní mládeže měla možnost potkat. A pro ty, co takové štěstí ještě neměli přinášíme krátký rozhovor.

PS: A kdyby i ten nestačil, skočte si k Verče koupit lístky na ples Let´s Dance!

Odkud a proč jsi do Plzně přišla?

Do Plzně jsem přišla z Ostravy. My „Ostravaci“ jsme patrioti, takže důvod k přestěhování musel být fakt velký… Můj důvod má téměř dva metry :)… a taky hnědozelené oči a velké srdce…

Jaké zkušenosti si s sebou do Plzně přinášíš? Co nového pro DCM chystáš?

Co nového chystám? Zatím asi nic :). Snažím se vplout do zdejšího dění. Chci se nejprve porozhlédnout a seznámit se s kořeny a lidmi, kteří DCM tvoří, i s těmi, kteří DCM navštěvují. Člověk by měl vždy znát kořeny, podstatu. Dům se nedá stavět od střechy J. Teprve až se vystaví pevný základ, dá se vyhrát s interiérem. A na to se moc těším! Vlastně…věc, která vznikla a za kterou stojím, je spolčo pro středoškoláky, a chystám teď také diecézní ples pro mládež „Let´s Dance“, což je vlastně taky trochu novinka, protože poprvé jej bude organizovat přímo DCM.

Mé zájmy jsou hodně široké, nejvíce mě baví práce s lidmi a umění (četba, hudba, tanec a hlavně divadlo). Byla jsem vedoucí ve skautu, řídila jsem chválovou kapelu, vedla jsem dětský divadelní soubor, tančila jsem a taky jsem učila na základce

Nemůžeme se ale bavit jen o práci. Co ráda děláš ve volném čase?

Ráda trávím čas na kulturních akcích, koncertech, v přírodě, s přáteli, se svou rodinou, s mým Důvodem. Seznamuji se s Plzní, zdejším svérázem, lidmi. A stále se ještě usazuji, teď momentálně montuji skříně a snažím se zbavit skladiště v mém pokoji :).

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář