Christus Vivit

Na podzim 2018 se v Římě konala synoda o mládeži. Papež František posbíral její závěry     a na základě nich napsal knihu „Christus Vivit“ směřovanou primárně mladým lidem a všem, kteří se mladým věnují.

„Kniha je tím nejbližším dokumentem, který kdy papež mládeži věnoval. Je jeho reakcí na jejich otázky a podněty. Jeho myšlenky jsou velice konkrétní a zároveň aktuální     a týkají se mládeže celého světa. Poukazuje na největší problémy, se kterými se mládež v současnosti potýká. Papež zde hovoří o doprovázení na cestě do Božího království, dává mladým inspiraci ve svatých a vybízí je  ke stálému TEĎ.“                      (Sekce pro mládež při ČBK)

Nejenže chceme knihu všem mladým doporučit, je fakt čtivá :D, ale chceme vás taky pozvat k aktivitám, které Sekce pro mládež v souvislosti s touto knihou chystá. První z nich bude nabídka prožití adventu (#adventschristusvivit). O dalších aktivitách se dočteš na https://www.cirkev.cz/cs/christus-vivit.

Prezentace o Christus Vivit ke stažení: https://drive.google.com/file/d/1CVxPn70VhktE4L8C9anbMryht9HqxDMp/view?usp=sharing

 

 

     

#citatychristusvivit

Všechny citáty včetně jejich celého znění najdeš na tomto místě: https://drive.google.com/drive/folders/1j0y_AK0j6mNgG5tQ3vV7qWlPuDk2I3DJ?usp=sharing.

#mladisvati

Papež František v knize Christus Vivit mimo jiné poukazuje na lidi, kteří se už v mladém věku rozhodli pro následování Krista a službu druhým. Příběhy některých z nich najdeme v Bibli např. Samuel, David, Šalamoun. My se ale zaměříme na světce, kteří nám mladým mohou být vzorem svojí odvahou a rozhodnutím svěřit svůj život Bohu.

Každý měsíc se můžete těšit na informace o některém z nich. Jako první se představuje FRANTIŠEK Z ASSISI.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář