Kurz Anemos

Víš o svých talentech a chceš je někde využít?
Nevíš o nich, ale víš, že chceš něco dělat?
Přemýšlíš o dobrovolnictví, vedení společenství, organizování či jen aktivnějším zapojení se do dění?

Tento kurz je určený všem zájemcům ve věku 18–29 let, kteří mají chuť se více zapojit do nějakého aktivnějšího dění v církvi, společnosti, společenství apod., nebo touží alespoň po tom se o těchto možnostech dozvědět více. Zamýšlen je jako několik večerů, které tvoří jeden celek, je tedy vhodné účastnit se všech těchto termínů.
Mezi probíranými tématy budou např. tato: sebepoznávání a psychologie (skupiny, specifika jednotlivců, složité situace a jejich zvládání), dobrovolnictví (možnosti, praktické zapojení, blízké organizace, spolky a komunity), společenství (druhy, styly vedení, příprava, koncepce, náplň), modlitba a Duch Svatý (schopnosti, dary, zapojení) ad.
Večery nebudou koncipované čistě jen jako přednášky, ale bude zde prostor i pro vzájemné sdílení se, diskuzi, modlitbu. V rámci setkání můžeš počítat i se společnou večeří.
Chtěli bychom ti během kurzu nabídnout také konkrétní možnosti, jak a kde se dobrovolnicky či jinak zapojit (jednorázově či dlouhodoběji). Pokud už někde zapojen/a jsi či o tom dosud váháš, jedná se z naší strany spíše o nabídky činností, zkušeností, které nemusíš nutně absolvovat. Naopak… Pokud už vedeš nějaké společenství či se jinak aktivně zapojuješ a toužíš jen po další inspiraci, pak kurz může být určen i pro tebe.

Kdy: 22. 10., 29. 10., 5. 11., 12. 11., 19. 11., 26. 11., 3. 12. 2020 (v čase 18.00–21.00)

Kde: sál DCM (Diecézní centrum mládeže, Františkánská 11, Plzeň)

Doporučený příspěvek za kurz: 700 Kč (Pokud by cena měla být důvodem k neabsolvování kurzu, kontaktuj nás prosím a pokusíme se domluvit jinak.)

Přihláška: https://forms.gle/vXrBXWAdMwJYPk2W6

Prosíme o přihlášení do neděle 18. října.

Dotazy: dcm@bip.cz, 735 769 825

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář