O nás

DIECÉZNÍ CENTRUM MLÁDEŽE založil v roce 1993 první plzeňský biskup, Mons. František Radkovský, aby jménem plzeňského biskupa sloužilo mladým lidem.

Naším posláním je pomáhat jim poznávat Boha a žít s ním. Prakticky to znamená podporovat společenství mladých ve farnostech, připravovat různé akce a pomáhat ke spolupráci všem, kteří v plzeňské diecézi s mladými lidmi pracují.

NÁŠ TÝM:

Pavel Fořt (spirituál mládeže)

Pocházím z D160615_domrmoulu, vesnice u Mariánských Lázní. Tatínek se živil jako úředník, maminka pracovala na poště; teď jsou oba v důchodu. Jsem druhý z pěti sourozenců a jeden ze čtrnácti bratranců a sestřenic.

Po maturitě na mariánskolázeňském gymnáziu jsem absolvoval Stavební fakultu ČVUT a něco přes rok pracoval jako projektant. Následovala seminární formace v Praze se studiem teologie na Katolické teologické fakultě UK.

Před svým povoláním ke kněžství jsem dlouho usilovně prchal. Ještě i v semináři jsem s Bohem smlouval a zápasil… On neustoupil a já postupně poznal, že utíkám jen kvůli svým zkresleným představám o církvi a duchovním stavu a že budu knězem rád. A tak mne nakonec otec biskup Tomáš Holub 6. srpna 2016 vysvětil a poslal působit do Domažlic. Zároveň mi svěřil také duchovní péči o mládež v diecézi a s ní o DCM…

Dorozumím se německy a anglicky. Jsem skaut, rád čtu a chodím přírodou; kdysi jsem hrál na housle a trubku, trochu sportoval, fotil, cestoval…těším se na vi na některé akci DCM:)!

Anežka Fialková

psycholog DCM 🙂

…a všemožní animátoři, brigádníci, dobrovolníci a další spolupracovníci.

Napsat komentář