O nás

DIECÉZNÍ CENTRUM MLÁDEŽE založil v roce 1993 první plzeňský biskup, Mons. František Radkovský, aby jménem plzeňského biskupa sloužilo mladým lidem.

Naším posláním je pomáhat jim poznávat Boha a žít s ním. Prakticky to znamená podporovat společenství mladých ve farnostech, připravovat různé akce a pomáhat ke spolupráci všem, kteří v plzeňské diecézi s mladými lidmi pracují.

NÁŠ TÝM:

Pavel Fořt (spirituál mládeže)

Pocházím z D160615_domrmoulu, vesnice u Mariánských Lázní. Tatínek se živil jako úředník, maminka pracovala na poště; teď jsou oba v důchodu. Jsem druhý z pěti sourozenců a jeden ze čtrnácti bratranců a sestřenic.

Po maturitě na mariánskolázeňském gymnáziu jsem absolvoval Stavební fakultu ČVUT a něco přes rok pracoval jako projektant. Následovala seminární formace v Praze se studiem teologie na Katolické teologické fakultě UK.

Před svým povoláním ke kněžství jsem dlouho usilovně prchal. Ještě i v semináři jsem s Bohem smlouval a zápasil… On neustoupil a já postupně poznal, že utíkám jen kvůli svým zkresleným představám o církvi a duchovním stavu a že budu knězem rád. A tak mne nakonec otec biskup Tomáš Holub 6. srpna 2016 vysvětil a poslal působit do Domažlic. Zároveň mi svěřil také duchovní péči o mládež v diecézi a s ní o DCM…

Dorozumím se německy a anglicky. Jsem skaut, rád čtu a chodím přírodou; kdysi jsem hrál na housle a trubku, trochu sportoval, fotil, cestoval…těším se na vi na některé akci DCM:)!

Veronika Sukdolová

Do Plzně jsem přišla z Ostravy. My „Ostravaci“ jsme patrioti, takže důvod k přestěhování musel být fakt velký… Můj důvod má téměř dva metry :)… a taky hnědozelené oči a velké srdce…

Snažím se vplout do zdejšího dění. Chci se nejprve porozhlédnout a seznámit se s kořeny a lidmi, kteří DCM tvoří, i s těmi, kteří DCM navštěvují. Člověk by měl vždy znát kořeny, podstatu. Dům se nedá stavět od střechy. Teprve až se vystaví pevný základ, dá se vyhrát s interiérem. A na to se moc těším! Vlastně…věc, která vznikla a za kterou stojím, je spolčo pro středoškoláky.

Mé zájmy jsou hodně široké, nejvíce mě baví práce s lidmi a umění (četba, hudba, tanec a hlavně divadlo). Byla jsem vedoucí ve skautu, řídila jsem chválovou kapelu, vedla jsem dětský divadelní soubor, tančila jsem a taky jsem učila na základce.

Ráda trávím čas na kulturních akcích, koncertech, v přírodě, s přáteli, se svou rodinou, s mým Důvodem. Seznamuji se s Plzní, zdejším svérázem, lidmi. A stále se ještě usazuji, teď momentálně montuji skříně a snažím se zbavit skladiště v mém pokoji :).

Kontakt: veronika.sukdolova@bip.cz

Anežka Vanáčová

Jmenuju se Anežka a pocházím z nevelkého města Rudolfova kousek od Českých Budějovic. V Plzni jsem se ocitla hned po maturitě, kdy jsem tady začala studovat pedagogickou fakultu-obor matematika-biologie, tento obor mi ale moc nesedl, a tak jsem se rozhodla přihlásit se na novou vysokou školu a to hned na porodní asistentku. Teď jsem v prváku a zatím jsem moc spokojená.

Pocházím z klasické katolické rodiny, tudíž jsem prošla všemi možnými akcemi v českobudějovické diecézi a teď jsem se rozhodla pomáhat na místním DCMku. Teď tu dělám hlavně kosmetičku podlahových krytin, ale jinak se snažím pomáhat, kde se dá- od vaření, po program na Vysokoškolském společenství, až po organizování akcí pro plzeňskou mládež.  Tuhle práci beru spíš jako koníčka, a tak se těším na setkání s pravými Plzeňáky.

Martin Vanáč

Jmenuji se Martin. V lednu mi bude 23 let. Vystudoval jsem střední školu zaměřenou na elektrotechniku, počítačovou a studiovou grafiku.  V Plzni nyní studuji na pedagogické fakultě, obor český jazyk a hudební výchova pro střední školy. Můj křesťanský život se začal prohlubovat, když jsem chodil do našeho společenství mladých v Prachaticích a zapojoval se do organizace různých akcí. Zhruba od 13-ti let jsem začal hrát v křesťanské kapele Elaion. Hudba mě provází dodnes. Nezůstalo jen u Elaionu, ale v tuto chvíli hraji ve třech křesťanských kapelách. Mimo jiné jsem také aktivní v rámci diecéze českobudějovické. Podílím se na organizaci akcí u nás ve farnosti v Prachaticích a také se podílím na organizaci  Entercampu, což je tábor pro mladé křesťany. Mezi mé koníčky mimo hudbu patří četba, lyže, kolečkové brusle, grilování, dobré jídlo, spánek a samozřejmě posezení s přáteli.

Můj úkol na DCM je prostý, v podstatě jsem údržbář celého objektu, zastávám také pozici řidiče a technika na akcích, které DCM pořádá. Mimo to občas zvučím a dělám také osvětlovače. Rád vymýšlím a realizuji prostor modliteb a chval. Podílím se také na organizaci vysokoškolského společenství Hora a na organizaci různých akcí v rámci pastorace mládeže v plzeňské diecézi.

Kontakt: vanac96martin@gmail.com

Anežka Fialková

psycholog DCM 🙂

…a všemožní animátoři, brigádníci, dobrovolníci a další spolupracovníci.

Napsat komentář