O nás

DIECÉZNÍ CENTRUM MLÁDEŽE založil v roce 1993 tehdejší plzeňský biskup     Mons. František Radkovský, aby jeho jménem sloužilo mladým lidem. Hlavním posláním DCM je připravovat setkání mládeže, podporovat místní společenství mládeže a přispívat ke spolupráci všech, kteří v diecézi s mladými lidmi pracují. Naše činnost se zaměřuje převážně na Plzeň a západní Čechy.

Pavel Fořt (spirituál mládeže)

Pocházím z D160615_domrmoulu, vesnice u Mariánských Lázní. Tatínek se živil jako úředník, maminka pracovala na poště; teď jsou oba v důchodu. Jsem druhý z pěti sourozenců a jeden ze čtrnácti bratranců a sestřenic.

Po maturitě na mariánskolázeňském gymnáziu jsem absolvoval Stavební fakultu ČVUT a necelé dva roky pracoval jako projektant. Následovala seminární formace v Praze se studiem teologie na Katolické teologické fakultě UK.

Před svým povoláním ke kněžství jsem dlouho usilovně prchal. Ještě i v semináři jsem s Bohem smlouval a zápasil… On neustoupil a já postupně poznal, že utíkám jen kvůli svým zkresleným představám o církvi a duchovním stavu a že budu knězem rád. A tak mne nakonec otec biskup Tomáš Holub 6. srpna 2016 vysvětil a poslal působit do Domažlic. Zároveň mi svěřil také duchovní péči o mládež v diecézi a s ní o DCM…

Dorozumím se německy a anglicky. Jsem skaut, rád čtu a chodím přírodou; kdysi jsem hrál na housle a trubku, trochu sportoval, fotil, cestoval…víc se snad brzy poznáme osobně na některé akci DCM:)!

 

Petra Nováková

Jsem prostě Péťa, a i když moje jméno znamená skála, mám ráda pohyb a umění.
DSCN9765-webFyzicky jsem vyrostla v Jaroměři, duchovně pak na DCŽM Vesmír. Obojí leží v Královehradecké diecézi, ale na západní Čechy mám silné vazby. Moji rodiče se seznámili v Plzni, kam oba přišli studovat. Mamka pochází z Tachovska.
V současné době mě nejvíc vystihuje asi fakt, že bych nejradši stihla všechno a jako vedlejšák zachránila svět. To se mi samozřejmě samotné nemůže nikdy povést, takže vás moc prosím, abyste mi s tím pomohli. Můžete začít třeba tím, že se stavíte u nás na DCM, a pak se uvidí :).
Těším se na vás (a budu čekat)!

 

 

Anežka Fialková

psycholog DCM 🙂

Napsat komentář